April fool’s day scores 2017

Do You Have Something To Share With Us? Contact Us Now at Info@Solacelodge.com

England – Premier League April 1

FT Liverpool 3 – 1 Everton FT Burnley 0 – 2 Tottenham Hotspur FT Chelsea 1 – 2 Crystal Palace

FT Hull City 2 – 1 West Ham United

FT Leicester City 2 – 0 Stoke City

FT Manchester United 0 – 0 West Bromwich Albion FT Watford 1 – 0 Sunderland FT Southampton 0 – 0 AFC Bournemouth

England – Championship March 31

FT Derby County 1 – 0 Queens Park Rangers

April 1

FT Barnsley 1 – 1 Sheffield Wednesday

FT Aston Villa 2 – 0 Norwich City

FT Brentford 2 – 0 Bristol City

FT Brighton & Hove Albion 1 – 0 Blackburn Rovers FT Huddersfield Town 0 – 1 Burton Albion FT Ipswich Town 1 – 1 Birmingham City

FT Newcastle United 2 – 1 Wigan Athletic

FT Preston North End 1 – 1 Nottingham Forest

FT Rotherham United 0 – 1 Fulham FT Wolverhampton Wanderers 3 – 1 Cardiff City FT Reading 1 – 0 Leeds United

England – League 1 April 1

FT Bolton Wanderers 0 – 0 Chesterfield

FT Bradford City 1 – 0 Walsall

FT Bristol Rovers 2 – 0 Shrewsbury Town

FT Fleetwood Town 0 – 1 Swindon Town FT Millwall 3 – 1 Scunthorpe United FT Milton Keynes Dons 3 – 2 Gillingham

FT Peterborough United 2 – 0 Charlton Athletic

FT Port Vale 2 – 0 AFC Wimbledon

FT Rochdale 1 – 1 Northampton Town FT Southend United 3 – 0 Oldham Athletic

England – League 2 April 1

FT Grimsby Town 1 – 5 Doncaster Rovers FT Cheltenham Town 3 – 1 Morecambe

FT Crewe Alexandra 1 – 2 Cambridge United

FT Hartlepool United 0 – 2 Portsmouth

FT Leyton Orient 0 – 2 Wycombe Wanderers FT Luton Town 1 – 0 Blackpool FT Mansfield Town 1 – 2 Exeter City

FT Newport County 1 – 0 Crawley Town

FT Notts County 3 – 1 Colchester United

FT Plymouth Argyle 0 – 1 Accrington Stanley FT Stevenage 1 – 0 Barnet FT Yeovil Town 0 – 2 Carlisle United

England – National League April 1

FT Wrexham 0 – 1 Tranmere Rovers

FT Boreham Wood 2 – 4 Macclesfield Town

FT Dagenham & Redbridge 4 – 0 Eastleigh

FT Dover 2 – 0 Gateshead FC FT Forest Green Rovers 0 – 1 North Ferriby United FT Lincoln 1 – 0 Bromley

FT Maidstone 2 – 1 Barrow

FT Solihull Moors 0 – 2 Aldershot Town

FT Southport 0 – 1 Guiseley FT Torquay United 0 – 1 Chester FC FT Woking 2 – 1 Sutton United

FT York City 3 – 0 Braintree Town

Italy – Serie A April 1

FT Sassuolo 1 – 2 Lazio

79′ Roma 2 – 0 Empoli

Italy – Serie B March 31

FT Cesena 1 – 1 Frosinone

April 1

FT Ascoli Picchio FC 1898 1 – 2 Carpi

FT Brescia 2 – 2 Entella FT Latina 0 – 2 Cittadella FT Novara 1 – 2 Ternana

FT Perugia 1 – 0 Vicenza

FT Pisa 0 – 1 Salernitana

FT Pro Vercelli 1 – 0 Bari FT Spezia 1 – 3 Benevento FT Trapani 0 – 2 Hellas Verona

Italy – Lega Pro:: group A April 1

FT Como 2 – 2 Carrarese

FT Livorno 1 – 1 Lupa Roma

FT Olbia 1 – 2 Viterbese

FT Racing Roma 0 – 1 Pro Piacenza FT Piacenza 1 – 2 Arezzo FT Pistoiese 3 – 1 Tuttocuoio

FT Renate 0 – 0 Lucchese

FT Alessandria 2 – 4 Giana Erminio

90+1′ Pontedera 1 – 0 Prato 90+3′ Robur Siena 0 – 2 Cremonese

Italy – Lega Pro:: group B April 1

FT Modena 0 – 0 Forli FT Teramo 2 – 1 Sambenedettese

Italy – Lega Pro:: group C April 1

FT Reggina 2 – 1 Melfi

90′ Fidelis Andria 0 – 1 Messina

Spain – LaLiga Santander March 31

FT Espanyol 2 – 1 Real Betis

April 1

FT Villarreal 2 – 3 Eibar

FT Osasuna 1 – 2 Athletic Bilbao

FT Real Sociedad 1 – 1 Leganes 81′ Malaga 0 – 2 Atletico Madrid

Spain – LaLiga 1|2|3 April 1

FT Levante 2 – 1 Mirandes FT Huesca 0 – 0 Getafe

FT UCAM Murcia 1 – 1 Cadiz

FT Girona 1 – 3 Rayo Vallecano

Spain – Segunda B:: group II April 1

FT Sestao 1 – 0 Real Madrid Castilla

Spain – Segunda B:: group III April 1

FT Llagostera 2 – 0 Atletico Levante UD

FT Barcelona B 12 – 0 Eldense FT Villarreal B 2 – 0 Ebro

Germany – Bundesliga March 31

FT Hertha Berlin 1 – 3 Hoffenheim

April 1

FT Bayern Munich 6 – 0 Augsburg FT Freiburg 2 – 5 Werder Bremen

FT Hamburger SV 2 – 1 FC Cologne

FT RasenBallsport Leipzig 4 – 0 Darmstadt

FT Schalke 04 1 – 1 Borussia Dortmund FT Eintracht Frankfurt 0 – 0 Borussia Moenchengladb…

Germany – 2nd Bundesliga April 1

FT Hannover 96 2 – 0 Union Berlin FT Sandhausen 0 – 0 Bochum

FT Wuerzburger Kickers 1 – 1 Arminia Bielefeld

Germany – 3rd Liga April 1

FT Duisburg 1 – 1 Jahn Regensburg

FT Fortuna Koeln 0 – 0 FSV Frankfurt

FT Paderborn 1 – 2 Sonnenhof Großaspach FT Sportfreunde Lotte 0 – 2 Aalen FT Werder Bremen II 0 – 2 Holstein Kiel

FT Magdeburg 2 – 0 RW Erfurt

Germany – Regionalliga Bayern April 1

FT SV Schalding-Heining 1 – 3 1860 Muenchen II

FT SpVgg Bayern Hof 0 – 1 Burghausen

FT Augsburg II 4 – 1 1860 Rosenheim FT FV Illertissen 3 – 3 Unterhaching FT Greuther Fuerth II 0 – 1 FC Memmingen

FT Nuernberg II 0 – 6 Ingolstadt II

Germany – Regionalliga Nord April 1

FT Hannover 96 II 0 – 1 FC Germania Egestorf-La…

FT Eintracht Braunschweig II 3 – 0 BSV Rehden

FT SV Eichede 3 – 0 St.Pauli II FT Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 0 VfV Hildesheim

Germany – Regionalliga Nordost April 1

FT FC Oberlausitz Neugersdorf 0 – 0 ZFC Meuselwitz FT FSV Wacker Nordhausen 0 – 2 VfB Auerbach

FT Hertha Berlin II 2 – 3 FSV Union Fuerstenwalde

Germany – Regionalliga Südwest April 1

FT Eintracht Trier 0 – 4 Saarbruecken

FT Noettingen 2 – 1 Teutonia Watzenborn-Stei…

FT Stuttgarter Kickers 1 – 0 FCA Walldorf FT Waldhof Mannheim 2 – 2 Wormatia Worms FT Hoffenheim II 5 – 1 Hessen Kassel

FT TSV Steinbach 0 – 0 Ulm

Germany – Regionalliga West April 1

FT Bonner SC 4 – 2 Sportfreunde Siegen

FT Borussia Moenchengladb… 4 – 0 RW Ahlen

FT Fortuna Duesseldorf II 3 – 2 Borussia Dortmund II FT TSG Sprockhoevel 2 – 3 Oberhausen FT Viktoria Koeln 1904 2 – 0 Schalke 04 II

FT Wuppertal 1 – 3 FC Koeln II

FT SV Roedinghausen 5 – 2 SC Verl

FT SC Wiedenbrueck 3 – 0 Wattenscheid

France – Ligue 1 April 1

FT Marseille 1 – 1 Dijon FT SC Bastia 0 – 1 Lille

France – Ligue 2 April 1

FT Lens 0 – 2 Brest

France – National March 31

FT Chambly 1 – 1 Dunkerque FT Chateauroux 1 – 2 AS Beziers

FT Concarneau 1 – 0 ASM Belfort

FT Les Herbiers 1 – 1 Avranches

FT Pau 1 – 1 Paris FC

April 1

FT Quevilly 1 – 0 Creteil

France – League Cup April 1

63′ Monaco 1 – 3 Paris Saint Germain

Netherlands – Eredivisie April 1

FT AZ Alkmaar 0 – 0 FC Groningen FT PEC Zwolle 1 – 1 Excelsior FT Sparta Rotterdam 0 – 2 PSV Eindhoven

76′ FC Utrecht 1 – 0 Willem II

78′ Heracles 4 – 1 SC Heerenveen

Belgium – First Division A:: Championship March 31

FT Zulte-Waregem 1 – 2 Anderlecht

April 1

FT Sporting Charleroi 1 – 1 Oostende

Belgium – First Division A:: EL play-off: group A April 1

FT St.Truiden 3 – 0 Waasland-Beveren

FT Union St.-Gilloise 3 – 0 KV Mechelen

Belgium – First Division A:: EL play-off: group B April 1

FT Eupen 2 – 2 Roeselare FT Kortrijk 2 – 1 Royal Excel Mouscron FT Genk 4 – 0 Lokeren

Belgium – First Division B:: relegation March 31

FT Tubize 2 – 2 Cercle Brugge

April 1

FT Lommel 2 – 1 Oud-Heverlee

Portugal – Primeira Liga April 1

FT Nacional 1 – 2 Vitoria de Guimaraes

FT Tondela 0 – 2 Estoril

FT Boavista 0 – 1 Rio Ave

HT Benfica 1 – 0 FC Porto

Portugal – Segunda Liga April 1

FT Aves 1 – 0 Santa Clara FT Braga B 4 – 2 Freamunde

Scotland – Premiership March 31

FT Dundee FC 0 – 7 Aberdeen

April 1

FT Inverness CT 1 – 1 Kilmarnock FT Partick Thistle 2 – 1 Ross County

FT Rangers 1 – 1 Motherwell

FT Hamilton Academical 1 – 0 St.Johnstone

Scotland – Championship April 1

FT Dumbarton 1 – 0 Greenock Morton

FT Dunfermline Athletic 1 – 1 Hibernian FT Queen of South 4 – 2 Dundee United FT St. Mirren 6 – 2 Ayr United

FT Falkirk 1 – 0 Raith Rovers

Scotland – League 1 April 1

FT Alloa Athletic 1 – 1 Albion Rovers

FT Brechin City 0 – 2 Livingston

FT East Fife 0 – 0 Queen’s Park FT Peterhead 1 – 1 Airdrieonians FT Stranraer 3 – 0 Stenhousemuir

Scotland – League 2 April 1

FT Annan Athletic 2 – 5 Arbroath

FT Cowdenbeath 1 – 0 Clyde

FT Elgin City 2 – 2 Berwick Rangers

FT Montrose 3 – 0 Edinburgh City FT Stirling Albion 0 – 3 Forfar Athletic

Denmark – Superliga:: championship March 31

FT FC Nordsjaelland 2 – 0 Lyngby

Denmark – Superliga:: relegation: group 2 April 1

FT Silkeborg 0 – 0 AaB

Denmark – 2nd Division:: promotion April 1

FT Kolding IF 0 – 2 Thisted FT B 93 4 – 0 Dalum

FT Hvidovre 2 – 0 Kjellerup

FT Marienlyst 4 – 1 Broenshoej

Denmark – 2nd Division:: relegation April 1

FT VSK Aarhus 3 – 0 Fredensborg BI

FT Vejgaard 0 – 1 Middelfart G og BK FT HIK 1 – 2 FC Sydvest 05 FT Jammerbugt FC 3 – 0 Naesby

FT Odder IGF 0 – 0 Holbaek

FT Svendborg 0 – 1 Frem

Norway – Tippeligaen April 1

FT Kristiansund BK 0 – 1 Molde

Norway – Cup April 1

15:00 Molde ? – ? Volda

16:00 Sunndal ? – ? Fortuna

Sweden – Allsvenskan April 1

FT IFK Gothenburg 1 – 1 Malmoe FF FT Halmstads BK 1 – 0 Oestersunds FK

Sweden – Superettan April 1

FT Helsingborg 1 – 0 Trelleborgs FF FT Dalkurd FF 0 – 0 Brommapojkarna

Finland – Cup April 1

AET Honka 1 – 1 SJK *

FT Ilves 0 – 1 HJK

Austria – Bundesliga April 1

FT SKN St. Poelten 1 – 1 Rapid Wien

FT Austria Wien 0 – 2 Admira Moedling

FT Mattersburg 2 – 1 Ried FT Sturm Graz 4 – 0 Wolfsberger AC

Austria – Erste Liga March 31

FT SV Horn 1 – 2 FC Wacker Innsbruck

Switzerland – Super League April 1

FT Sion 2 – 1 Thun FT St. Gallen 0 – 3 Basel

Switzerland – Challenge League April 1

FT Winterthur 1 – 1 Wil

FT Wohlen 0 – 0 Le Mont LS

FT FC Zuerich 2 – 1 Schaffhausen

Greece – Super League April 1

FT PAS Giannina 1 – 1 Xanthi

FT Levadiakos 3 – 1 Veria FC FT Olympiacos 2 – 1 Platanias

Greece – Football League April 1

FT Panserraikos FC 1 – 2 Apollon Smirnis

Turkey – Super Lig April 1

FT Akhisar Belediye Genclik… 2 – 1 Istanbul Basaksehir FT Alanyaspor 3 – 1 Kasimpasa

FT Antalyaspor 2 – 1 Kayserispor

FT Karabukspor 0 – 1 Fenerbahce

Turkey – 1st Lig April 1

FT Gaziantep BB 1 – 2 Boluspor

FT Bandirmaspor 0 – 1 Eskisehirspor FT Mersin 3 – 2 Sanliurfaspor FT Yeni Malatyaspor 1 – 0 Elazigspor

Ireland – Airtricity League March 31

FT Dundalk 3 – 1 Drogheda United

FT Bohemian FC 0 – 4 St. Patrick’s Athletic

FT Limerick 0 – 3 Cork City

FT Derry City 2 – 3 Bray Wanderers FT Shamrock Rovers 3 – 2 Finn Harps

Ireland – 1st Division March 31

FT Athlone Town 3 – 3 Cabinteely FT Shelbourne 2 – 0 Wexford FC

April 1

FT Cobh Ramblers 1 – 0 UCD

FT Longford Town 0 – 0 Waterford FC

Northern Ireland – Irish Cup April 1

FT Dungannon Swifts 0 – 1 Linfield

FT Coleraine 2 – 1 Glenavon

Cyprus – 1st League:: Championship April 1

FT AEK Larnaca 2 – 1 APOEL Nicosia

Cyprus – 1st League:: Relegation April 1

FT Doxa Katokopia 3 – 0 Karmiotissa Pano Polemi…

FT Aris Limassol 0 – 1 Ethnikos Achnas

Czech Republic – 1st League March 31

FT Mlada Boleslav 0 – 0 Jablonec

April 1

FT Slovan Liberec 2 – 0 Karvina FT FC Zbrojovka Brno 0 – 0 Dukla Praha FT Pribram 1 – 0 Bohemians 1905

FT Vysocina Jihlava 0 – 0 Slovacko

FT Zlin 1 – 3 Hradec Kralove

FT Viktoria Plzen 2 – 2 Teplice

Czech Republic – 2nd league April 1

FT Sokolov 0 – 5 Zizkov FT Frydek-Mistek 1 – 3 FK MAS Taborsko FT Opava 1 – 2 Pardubice

Slovakia – Fortuna League April 1

FT Podbrezova 2 – 3 Slovan Bratislava

Canc. DAC 1904 Dunajska Streda ? – ? Spartak Myjava

FT FK Senica 1 – 0 Zemplin Michalovce

FT Zlate Moravce 0 – 2 Trencin

Slovakia – 2nd League:: east: relegation April 1

FT FK Poprad 4 – 0 Lipany FT Haniska 0 – 2 Rimavska Sobota

Slovakia – 2nd League:: west: relegation April 1

FT Nove Mesto 0 – 0 Svaty Jur FT Spartak Trnava B 5 – 0 MSK Fomat Martin

Russia – Premier League April 1

FT FC Ufa 0 – 1 Lokomotiv Moscow

FT Arsenal Tula 3 – 0 Tom Tomsk

Russia – 1st Division April 1

FT Luch Energiya Vladivostok 2 – 2 FC Volgar

FT FC Yenisey Krasnoyarsk 3 – 1 SKA-Khabarovsk

FT Tyumen 1 – 1 Khimki FT Dinamo Moscow 3 – 0 FC Tambov FT Sokol Saratov 0 – 0 Mordovya

Canc. Volga Nyzhny ? – ? Tosno

FT Baltika 0 – 2 Tosno

FT Shinnik Yaroslavl 3 – 0 Sibir Novosibirsk FT Neftekhimik 0 – 1 Spartak Nalchik FT Zenit St. Petersburg 2 1 – 2 Spartak Moscow II

FT Fakel 2 – 2 Kuban Krasnodar

Ukraine – Premier League:: championship April 1

FT Chornomorets Odesa 0 – 0 Olimpik Donetsk

Ukraine – Premier League:: relegation April 1

FT Dnipro 1 – 0 Zirka

FT Vorskla 2 – 0 Volyn

Poland – Ekstraklasa March 31

FT Wisla Krakow 0 – 0 Lech Poznan

April 1

FT Arka Gdynia 2 – 4 Gornik Leczna

FT Wisla Plock 4 – 1 Cracovia 90′ Legia Warszawa 2 – 0 Pogon Szczecin

Poland – 1st Liga March 31

FT GKS Katowice 1 – 2 Podbeskidzie Bielsko-Biala

April 1

FT Bytovia Bytow 1 – 3 Pogon Siedlce FT Chojniczanka Chojnice 0 – 0 Miedz Legnica

FT Stomil Olsztyn 3 – 2 Wisla Pulawy

FT Zaglebie Sosnowiec 0 – 3 Znicz Pruszkow

FT MKS Kluczbork 2 – 1 Gornik Zabrze

Poland – 2nd Liga April 1

FT Blekitni Stargard 0 – 2 Rozwoj Katowice FT Odra Opole 1 – 1 KS Legionovia Legionowo FT Rakow Czestochowa 4 – 2 Siarka Tarnobrzeg

FT Stal Stalowa Wola 0 – 1 Warta Poznan

FT Olimpia Zambrow 1 – 2 Puszcza Niepolomice

FT Olimpia Elblag 1 – 2 GKS Belchatow FT Kotwica Kolobrzeg 3 – 1 Radomiak Radom

Croatia – 1st League April 1

FT Slaven 1 – 1 NK Lokomotiva FT Dinamo Zagreb 2 – 1 Osijek

Serbia – Super Liga April 1

FT FK Crvena Zvezda 2 – 1 FK Spartak Subotica

FT Borac Cacak 0 – 1 Rad Beograd

FT FK Radnik Surdulica 1 – 0 Backa Backa Palanka

FT Vozdovac 4 – 1 Vojvodina FT Mladost Lucani 1 – 0 Javor FT Napredak 3 – 0 Novi Pazar

FT Radnicki Nis 0 – 2 Partizan Beograd

Slovenia – 1st SNL April 1

FT NK Celje 1 – 1 Domzale

FT Gorica 0 – 0 Koper

FT Krsko Posavje 1 – 1 Maribor

Hungary – OTP BANK Liga April 1

FT Diosgyori VTK 3 – 1 Ujpest FT Gyirmot 1 – 0 MTK Budapest FT Paksi SE 0 – 0 Videoton FC

FT Vasas Budapest 2 – 3 Debrecen

FT Haladas 4 – 2 Mezokovesd SE

FT Budapest Honved 2 – 1 Ferencvaros

Romania – Liga I:: championship April 1

FT CS Universitatea Craiova 1 – 4 CFR Cluj

Romania – Liga I:: relegation April 1

FT CSMS Iasi 1 – 0 ACS Poli Timisoara

Bulgaria – First Professional League:: 1. stage April 1

FT Beroe 3 – 2 Lokomotiv Plovdiv FT Cherno More Varna 1 – 0 Levski Sofia FT PFC CSKA-Sofia 0 – 2 Ludogorets Razgrad

Belarus – Premier April 1

FT FC Minsk 2 – 2 Dinamo Brest

FT Naftan Novopolotsk 0 – 1 FK Slutsk

FT FK Gorodeya 0 – 1 Shakhtyor Soligorsk

FT Torpedo Zhodino 2 – 1 Isloch FT Dnepr Mogilev 0 – 3 Dinamo Minsk FT Gomel 1 – 1 BATE Borisov

Latvia – Virsliga April 1

FT FK Liepaja 3 – 1 SK Babite

FT Ventspils 1 – 2 FK Jelgava

Lithuania – A Lyga April 1

FT Lietava Jonava 5 – 2 FK Kauno Zalgiris

Canc. Lietava Jonava ? – ? FK Silas

Estonia – Premium liiga April 1

Canc. Paernu Linnameeskond ? – ? JK Sillamae Kalev

FT Parnu JK Vaprus 1 – 3 JK Sillamae Kalev FT Trans Narva 2 – 1 Tulevik Viljandi FT Nomme JK Kalju 1 – 0 Paide Linnameeskond

FT Flora Tallinn 4 – 0 Tammeka

Moldova – National Division April 1

FT Dacia Chisinau 1 – 0 FC Zaria

FT Zimbru 1 – 0 FC Milsami Orhei

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga:: championship

April 1

FT Zrinjski Mostar 4 – 0 FK Krupa

FT Zeljeznicar 4 – 2 Sloboda Tuzla

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga:: relegation

April 1

FT FK Mladost Doboj Kakanj 3 – 3 Celik Zenica

FT Vitez 1 – 1 Metalleghe BSI

Montenegro – Telekom 1st CFL April 1

FT Buducnost Podgorica 2 – 2 FK Bokelj

FT Decic Tuzi 0 – 0 Petrovac FT Jedinstvo BP 0 – 1 FK Lovcen FT Mladost Podgorica 1 – 2 FK Iskra

FT Sutjeska 0 – 0 Grbalj Radanovici

FT Zeta 1 – 0 Rudar Pljevlja

Israel – Ligat HaAl:: championship April 1

FT Maccabi Haifa 3 – 2 Beitar Jerusalem

FT Hapoel Beer Sheva 1 – 0 Maccabi Tel Aviv

Israel – Ligat HaAl:: relegation April 1

FT Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 2 Hapoel Haifa FT Hapoel Tel Aviv 2 – 0 Bnei Yehuda Tel Aviv

Argentina – Primera Division April 1

FT Atletico Tucuman 0 – 1 Gimnasia LP FT Independiente 1 – 1 Velez Sarsfield

64′ Newells Old Boys 1 – 0 Atletico Rafaela

Argentina – Primera B Nacional March 31

FT Almagro 0 – 0 Central Cordoba de Santi…

April 1

FT Atletico Parana 0 – 0 Juventud Unida Gualegua…

FT Brown de Adrogue 1 – 1 Flandria

FT Villa Dalmine 2 – 0 Los Andes 58′ All Boys 1 – 0 Independiente Rivadavia

Argentina – Primera B Metropolitana April 1

FT Almirante Brown 1 – 2 Club Atletico Platense 90+4′ Club Atletico Estudiantes 0 – 1 Villa San Carlos

Argentina – Federal A:: 2nd stage: north April 1

HT Sportivo Patria 0 – 1 Gimnasia y Tiro

Argentina – Federal A:: 2nd stage: south April 1

Postp. Villa Mitre ? – ? Agropecuario

Argentina – Federal A:: relegation: zone A April 1

FT Club Rivadavia 2 – 0 Independiente de Neuquen

Argentina – Federal A:: relegation: zone B April 1

45′ Gutierrez SC 1 – 1 Concepcion FC

Brazil – Paulista A1:: play-off April 1

59′ Ponte Preta 1 – 0 Santos FC

Bolivia – Primera Division:: apertura March 31

FT Club Petrolero 2 – 4 Blooming

April 1

64′ San Jose 2 – 0 Guabira

Chile – Primera:: clausura April 1

FT Antofagasta 1 – 1 Union Espanola

FT Universidad de Concepcion 0 – 0 Universidad de Chile

90+1′ Cobresal 0 – 1 Everton CD

Colombia – Primera A:: apertura April 1

FT Atletico Nacional 2 – 1 Deportivo Pasto

61′ Rionegro Aguilas 1 – 1 Patriotas

Peru – Primera División:: Torneo de Verano: group B

April 1

Postp. CD UT Cajamarca ? – ? Sport Huancayo

Postp. Juan Aurich ? – ? Deportivo Municipal

Uruguay – Primera División:: apertura April 1

60′ Liverpool FC 1 – 0 Fenix 59′ Plaza Colonia 0 – 0 Danubio

Venezuela – Primera División:: apertura April 1

FT Aragua FC 1 – 1 Portuguesa FC 55′ Deportivo Zulia 0 – 0 Deportivo La Guaira

Mexico – Primera Division:: clausura April 1

FT Veracruz 3 – 1 Cruz Azul

USA – Major League Soccer April 1

FT Toronto FC 0 – 0 Sporting Kansas City

FT Seattle Sounders FC 0 – 0 Atlanta United

FT New York City FC 2 – 1 San Jose Earthquakes

55′ Chicago Fire 1 – 0 Montreal Impact

USA – NASL Spring April 1

52′ Indy Eleven 2 – 2 Puerto Rico FC

El Salvador – Primera Division:: clausura April 1

FT UES 1 – 1 Municipal Limeno

Honduras – Liga Nacional:: clausura April 1

FT Honduras Progreso 0 – 0 CD Real Sociedad

Japan – J. League April 1

FT Albirex Niigata 2 – 3 Gamba Osaka FT Vegalta Sendai 0 – 2 Kawasaki Frontale FT Sanfrecce Hiroshima 0 – 2 Kashiwa Reysol

FT Cerezo Osaka 2 – 0 Yokohama F.Marinos

FT Jubilo Iwata 3 – 1 Shimizu S-Pulse

FT FC Tokyo 3 – 3 Sagan Tosu FT Vissel Kobe 1 – 3 Urawa Red Diamonds FT Omiya Ardija 0 – 1 Kashima Antlers

Japan – J. League 2 April 1

FT Mito Hollyhock 1 – 1 Renofa Yamaguchi

FT JEF United Chiba 2 – 2 Kyoto Sanga FC

FT Machida Zelvia 0 – 1 FC Gifu

FT Oita Trinita 1 – 1 Ehime FC FT Tokushima Vortis 0 – 2 Matsumoto Yamaga FT Nagoya Grampus Eight 5 – 1 Roasso Kumamoto

India – I-League April 1

FT Mohun Bagan 3 – 0 Bengaluru FC

Singapore – S.League April 1

FT Home United FC 2 – 2 Albirex Niigata FC

FT Tampines Rovers FC 0 – 1 Warriors FC

China – Super League April 1

FT Yanbian 0 – 1 Guangzhou R&F F.C.

FT Guangzhou Evergrande 3 – 2 Shanghai SIPG FC

FT Hebei CFFC 1 – 0 Guizhou Hengfeng Zhicheng FT Tianjin Quanjian 1 – 0 Henan Jianye

Republic of Korea – K-League Classic April 1

FT Incheon United 3 – 3 Suwon Bluewings FT Jeonnam Dragons 1 – 3 Pohang Steelers

FT Sangju Sangmu 1 – 1 Daegu FC

Republic of Korea – K-League Challenge April 1

FT Daejeon Citizen 0 – 2 FC Anyang

FT Seoul E-Land FC 0 – 0 Seongnam FC

FT Ansan Greeners 2 – 4 Bucheon FC 1995

Vietnam – V-League April 1

FT Saigon FC 4 – 0 Dong Tam Long An

Georgia – Umaglesi Liga April 1

FT FC Shukura Kobuleti 2 – 4 Kolkheti-1913 Poti FT Lokomotivi Tbilisi 1 – 1 Torpedo Kutaisi FT Dila Gori 0 – 1 Saburtalo

Iran – Pro League April 1

FT Sanat Naft Abadan 1 – 0 Persepolis

FT Sepahan 3 – 1 Saipa

FT Tractor Sazi Tabriz 1 – 1 Gostaresh Foolad FC

FT Esteghlal 1 – 0 Foolad Khuzestan

Kazakhstan – Premier League April 1

FT Tobol Kostanay 1 – 0 Taraz FT Shakhter Karagandy 1 – 2 FC Astana FT Akzhaiyk Uralsk 2 – 2 Atyrau

Australia – Hyundai A-League April 1

FT Newcastle Jets 0 – 3 Western Sydney Wandere…

FT Sydney FC 3 – 0 Melbourne City FC

Egypt – Premier League March 31

FT El Nasr Tadeen 2 – 1 Wadi Degla FC

April 1

FT Smouha SC 2 – 0 El Zamalek

FT Al Ahly 4 – 0 El Dakhleya

Kenya – Premier League April 1

FT Kariobangi Sharks 0 – 1 Ulinzi Stars

FT Bandari 3 – 0 Muhoroni Youth FC FT Kakamega Homeboyz 1 – 1 Posta Rangers FT AFC Leopards 2 – 1 Nzoia Sugar FC

Morocco – Botola Pro April 1

FT FUS Rabat 2 – 1 JSK Chabab Kasba Tadla

South Africa – Premier League April 1

FT Lamontville Golden Arrows 2 – 1 Highlands Park

FT SuperSport United 0 – 1 Baroka FC

FT Bidvest Wits 2 – 0 Platinum Stars

FT Free State Stars 3 – 2 Orlando Pirates FT Kaizer Chiefs 2 – 1 Mamelodi Sundowns FC FT Maritzburg United 2 – 1 Ajax Cape Town

Tunisia – Ligue I:: relegation April 1

FT Avenir de La Marsa 2 – 2 CS Hammam-Lif

FT CA Bizertin 1 – 1 JS Kairouanaise

FT Stade Gabesien 2 – 1 Zarzis

FT US Tataouine 1 – 1 AS Gabes


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*